OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Kontaktujte nás: +420 605 961 570 | info@zivotnivzdelavani.cz

Techniky pro rozvoj emocí, sociálních, komunikačních dovedností

- pro ZŠ I.stupeň

Co můžeme z pozice učitele udělat pro to, abychom dětem zajistili bezpečné prostředí?

Obsah webináře:

Na prvním stupni základní školy děti prochází intenzivním vývojem a změnami. Od malých dětí, pro které je slovo paní učitelky nejdůležitější na světě, po děti, pro které má mnohem silnější váhu slovo kamarádů a které jasně jeví znaky prepubertálního chování. Na prvním stupni se již setkáváme s dětmi vyloučenými z kolektivu, šikanou, ale i úzkostí a strachem z odmítnutí a selhání. Děti jsou součástí skupiny, která má svá pravidla, které vždy nestanovuje pouze učitel. Setkávají se s vrstevníky, učí se s nimi komunikovat, spolupracovat, být součástí společenství. Také se učí respektovat hranice a pravidla. To vše v kontextu doby, která s sebou nese izolovanost rodin, menší počet sourozenců, často bezhraniční výchovu.  A s cílem, aby se ve škole učily a mohly učit, tedy s potřebou zajistit bezpečné prostředí, kde se dítě může soustředit na učení.

Naštěstí na prvním stupni ve všech fázích vývoje dítěte můžeme udělat hodně pro to, abychom děti posunuly v jejich sociálních a komunikačních dovednostech a rozvinuly jejich emoční inteligenci. To pomůže nejen jim, ale i nám všem, kteří s nimi pracujeme.

Společně se naučíme různé hry a techniky, kterými si nejen zpestříme pobyt ve škole, ale které mají přesah do rozvoje potřebných kompetencí.  Vše mám jako školní psycholožka, která ve škole tráví mnoho hodin a s třídami na prvním stupni pravidelně a dlouhodobě pracuje, (takže vidím proměny dětí v čase), osvědčené v praxi. Čekejte tedy praktické ukázky a praktický webinář. Vše pak krásně můžete použít ve svých třídnických hodinách v rámci prevence, ale i v rámci řešení různých problémů. 

Základní informace

 • Cena: 350 Kč včetně DPH za osobu (jsme plátci DPH), pro platbu z SK 14 Euro
 • Termín: 10. 11. 2021 v čase 18:00 - 19:00 hodin
 • Místo: webinář (online kdekoliv přes internet - z domova či ze školy)
 • Lektor: Mgr. Monika Čuhelová
 • webinář nemá akreditaci MŠMT, přesto obdržíte osvědčení o jeho absolvování
 • Pro koho je webinář určen:
  • učitelé 1. stupně ZŠ, rodiče

Co je to webinář a jaké jsou požadavky na hardware a software?

Webinář je online seminář - způsob internetové komunikace a vzdělávání přes internet. Více informací naleznete zde. 

Přihlašovací formulář

Na webinář se přihlásíte vyplněním níže přiloženého registračního formuláře.

Před vyplněním si prosím přečtěte naše Obchodní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů.

Pokud nesouhlasíte s našimi Zásadami ochrany osobních údajů, nemůžeme vám naše služby poskytnout. Potřebujete-li více informací ke zpracování vašich osobních údajů, můžete nás kontaktovat na info@zivotnivzdelavani.cz.

"Vyplněním registračního formuláře jste přihlášeni na webinář. Další informace Vám budou odeslány v nejbližších dnech. Pokud do několika dnů informace neobdržíte, kontaktujte nás na tel. +420 732 337 661."

Máte-li jakékoli dotazy, kontaktujte nás prosím emailem na info@zivotnivzdelavani.cz.

Mgr. Monika Čuhelová

Psycholožka – individuální, skupinová a týmová práce s dospělými, rodiči, pěstouny, dětmi a dospívajícími

 • Školní psycholožka- částečný úvazek (od 2016), spolupráce s více školami, nyní na ZŠ Felberova Svitavy

 • OSVČ – psychologické poradenství, diagnostika a lektorská činnost (od 2012)

 • Oborná expertka v různých projektech, 9 let ředitelka NNO (2007 – 2015)

 • Spolupráce - Dobrá rodina, Děti patří domů, ZŠ a MŠ Sokolovská, ZŠ Telecí, LŠ Jelínek, LŠ Napísek, Minerva21, Síť mateřských center, Mansio, CEMA, InHelp, Svaz tělesně postižených, Agrokonzulta, či OSPOD po celé republice

 • Pracuje také s metodami FIE, LPAD

 • Oblíbená témata: osobní rozvoj, změna, rodičovské kompetence, emoční inteligence, podnikání, řízení času, vzdělávání dětí a dospělých, růstové myšlení 

Osobní mise – „alespoň trochu zlepšovat svět kolem sebe“, přičemž za „zlepšováním světa“ nevidí jen velké činy, ale i malinké akce – pomoci rodičům, aby nemuseli křičet na své děti, umět být autentická ve všech životních rolích, hodně se smát…
ProfilovkaBarva.jpg

writing-828911_1920.jpg

Reference účastníků na webináře lektorky

"Webinář byl velmi příjemný a zase mě podpořil v mém snažení v práci s třídním kolektivem. Drobné hříčky a techniky zařazují i v průběhu výuky, v hodinách TV. Děti se tak učí spolupracovat, respektovat se, domlouvat se, řešit konflikty. Paní lektorka mi dala plno dalších typů pro tuto mou práci (1-3.třída)."
Ivana Hanousková
 
"Myslím si, že tento webinář mi velice pomohl. Viděla jsem, co jsem dělala špatně a jak bych se měla příště zachovat. Lektorka byla velice příjemná a zodpovídala na všechny dotazy. To, co jsem se nyní naučila, musím začít aplikovat. :)"
účastník webináře