1920500 web home pg hlavní foto (1).png

Vítání jara,  noc s Andersenem a domeček z másla


Vypadá to, že už jaro klepe na vrátka a zima se s námi už konečně rozloučila. I ve školce je najednou lepší nálada, když vám do oken svítí sluníčko.
Děti chtějí být i více venku a pozorují probouzení přírody. V tomto období si nejvíce povídáme o kytičkách, zvířátkách a také nastává ten krásný čas, kdy konečně všechno to zimní oblečení už necháme doma a tím pádem nestrávíme oblékáním půl dopoledne. Jupíí.

IMG_3885.JPG

Na nedávné procházce jsme krásně mohli pozorovat změny v přírodě. Děti si pomocí kartonu vytvořily rámečky a my jsme jim pak pomohli telefonem vyfotit místo, které si zvolily. Byla velká paráda pozorovat, jak na některých místech je ještě sníh, kdežto na místě kousek vedle už se tráva zelená a vykukují první kytičky. Fotky potom společně vytiskneme a uděláme si svoji jarní, školkovou, výstavu. 

IMG_0115.jpg              IMG_0113.jpg                IMG_0116.jpg

Zároveň každý rok se naše školka zapojuje, i když asi trošku po svém, do Noci s Andersenem. Celý týden si děti do školky mohou nosit své oblíbené knížky, které si prohlížíme, povídáme si o nich a při odpočívání z nich čteme. Také chodíme do místní knihovny, kde nám vždy paní knihovnice vypráví různé příběhy a ukazuje, jaké knihy tam můžeme najít. Při této příležitosti nabízíme dětem možnost ve školce přespat. Každý rok začínáme večeří ve formě pizzy a děti se pak vydávají na pohádkovou stezku školou. Jsou pro ně připraveny různé úkoly. Pojmenovávali jsme si pohádky, hledali různé pohádkové symboly, ale také jsme četli a opravovali popletené pohádky. To je vždycky velká legrace. Když si například obr postaví domeček z másla, nebo princezna, která na čele nosí zlatou koblihu. Každý z příběhů má navíc otevřený konec, děti si ho tak mohou dokončit podle své vlastní fantazie.

Ke konci večera si děti vytvoří svoji vlastní pohádkovou, památeční knížku. A co u vás ve školce? Slavíte také noc s Andersenem?

Pokud by vás zajímalo více popletených pohádek, najdete je zde >>

Pohádka ke stažení zdarma zde >>

Markéta Eliášová,

učitelka MŠ da Vinci Dolní Břežany a autorka vzdělávacích materiálů.