1920500 web home pg hlavní foto (1).png

Leden v mateřské školce

 

 
Školní rok se zase přehoupl do své druhé poloviny. Adaptace, navazování přátelství, či učení se nových jmen dětí máme už asi všichni za sebou. ☺

Leden bývá ještě ve znamení doznívajících Vánoc. Děti jsou stále nadšené ze všech dárečků, které jim Ježíšek nadělil pod stromeček. Povídají si o nich a téměř každý den zpívají koledy. Nevím, jak je to v jiných školách, ale u nás jede písnička Rolničky, rolničky mnohdy až do Velikonoc. 

Aby se děti s dárečky mohly pochlubit i ostatním kamarádům, pořádáme v první polovině ledna hračkové dny. Tento den si mohou z domova přinést jednu hračku. V kroužku si pak povídáme, od koho hračku děti dostaly, proč si ji přály a co třeba všechno umí. Tento den je ve školce opravdu hodně veselo. Děti mají totiž nejradši hračky, které vydávají různé zvuky. My paní učitelky už méně. ☺ Ráno nám rodiče, trošku škodolibě, přejí, ať si užijeme krásný den.

S dětmi si i povídáme o novoročním předsevzetí. O tom, co by popřály sobě, rodičům, Zemi, nebo všem lidem okolo. Sobě většinou popřejí, aby se hodně smály. A rodičům? Prý hlavně klid. Každý rok se setkáváme u stromu novoročních přání, kde všechny tyto prosby napíšeme na papírová srdíčka a připevníme ke stromu. Všichni kolemjdoucí si tak mohou počíst a popřemýšlet, co by třeba oni popřáli všem lidem, které mají okolo sebe.
                      IMG_6809.jpg
                                                                                                
I přesto že letos nám počasí venku sníh nedopřálo, zkoušíme si ho ve školce alespoň představit. Povídáme si, napodobujeme zimní sporty. Některé děti odjíždí na lyžování a hory s rodinami a potom, plné zážitků nám, o všem povídají. 

Pomaloučku se ale chytáme na únor. Únor je pro nás ve znamení Masopustu, řemesel a povolání. Tradičně každý rok, nabízíme i rodičům možnost přijít za námi do třídy a o svém povolání popovídat všem dětem. Já osobně mám toto téma asi nejraději. Je tolik možných aktivit, které se s dětmi dají dělat. Vytvořila jsem pro vás pracovní list, který dostáváte v emailu, společně s tímto článkem. Pokud by vás zaujalo téma povolání, můžete se podívat i na stránky Učitelnice, kde jsem vytvořila jiný soubor s touto tematikou. Ke stažení zde.

Pracovní list najde zde.

Užívejte si krásné dny, protože se ani nenadějeme a za chvíli si s dětmi budeme vyprávět o cestování a dobrodružství, která nás čeká s blížícími se prázdninami.Markéta Eliášová
,

učitelka MŠ da Vinci Dolní Břežany a autorka vzdělávacích materiálů.

Mireček (synovec autorky článku), poslouchal o čem bude článek. A hned se pustil do výroby omalovánek pro své kamarády ve škole. S jeho svolením posíláme jeho omalovánku i vám. 

IMG20230112104055.jpg