1920500 web home pg hlavní foto (1).png

Led a mráz čaruje 


Leden
se se přehoupl do druhé poloviny, ale venku to vypadá tak střídavě. Chvilku můžeme pozorovat sníh, chvilku   se zase díváme na bláto
. Děti ale zimu milují. Na zahrádce nejvíce sledují, kde by našly něco zmrzlého. Připravili jsme jim malé mističky s vodou a sledovali každý den, jestli se voda změní v led. Největší úspěch pak samozřejmě mělo ochutnávání ledu.

 

Velmi oblíbená je také činnost, kdy dáme do velké nádoby zmrznout led, ve kterém jsou například zimní zvířátka. To je pak největší sranda a radost pozorovat, jakým způsobem se děti snaží tato zvířátka, či jiné předměty, vydolovat ven.

Když nám ale počasí nepřeje, snažíme se vytvořit Grónskou zem, alespoň ve školce. Stačí k tomu jen spousta prostěradel, záclon a nejrůznějších šátků.
 
 

Dětem jsem také vytvořila iglú, rybníček, kde loví tučňáci rybičky, nebo místo z kožešin, kde mohou odpočívat. Na stolečku byla připravena tři stanoviště. Na jednom si pomocí ušních vatiček tvořily sněhové vločky. Další stoleček byl určen k procvičování předmatematické dovednosti. Počítala se čísla na sněhových vločkách. Na posledním místě mohly děti prstíkem malovat do mouky - cokoliv je napadlo.
 

My jsme si užili krásnou, zimní a zasněženou třídu. A co vy? Zkusíte to s vašimi dětmi také? 
 

 
Markéta Eliášová, učitelka MŠ da Vinci Dolní Břežany a autorka vzdělávacích materiálů.