1920500 web home pg hlavní foto (1).png

CESTA K PROMĚNĚ VÝUKY DĚJEPISU


Obsah webináře:

Ve svém předešlém webináři Jak učit dějepis badatelsky? jsem představoval mimo jiné svůj know-how ohledně vedení badatelské výuky na základní škole a sdílel tipy, triky, postupy a  tematický plán. 

Došlo mi však, že chybí to nejdůležitější: má učitelská cesta plná nástrah, začátečnických chyb, ztroskotaných, příšerně vedených hodin a stížností ze stran vedení škol, naštvaných kolegů i znepokojených rodičů.

V prvním webináři se zaměřím na svůj příběh začínajícího učitele, který se dvěma vysokými školami skončil na dávkách v hmotné nouzi. 

Představím svou první učitelskou zkušenost na sídlištní základní škole, kde jsem musel hned první rok přebrat třídnictví silně problémové třídy s žáky, kteří mimo jiné prováděli brutální kyberšikanu učitelů. Kde jsem zažil odmítající kolegy a naštvané rodiče, kteří neměli nejmenší pochopení pro “novoty ve výuce dějepisu”. 

Dále popíšu svou druhou náročnou zkušenost na soukromém gymnáziu, kde studenti byli považováni za klienty, a jak jsem selhal v jednoduchém úkolu “nadiktovat jim všechno na maturitu”

Jak je možné, že to všechno nakonec dopadlo dobře?


Zatímco první webinář bude zaměřen spíše na osobní příběh učitelských fuck-upů, ve druhém navazujícím bych se chtěl zaměřit na to nejdůležitější - svůj didaktický a pedagogický vývoj. 

Využiji své katastrofální přípravy z prvních let, abych ukázal, jak jsem se postupně propracovával od chaosu přes falešnou inovaci k výuce, kterou současná didaktika dějepisu považuje za “autentickou” inovaci. 


Co jsem se naučil a co jsem se odnaučil? V čem můj učitelský příběh odráží diskuze o smyslu dějepisné výuky, které vedou odborní didaktikové? A jak si nebrat pohrdání osobně a nevyhořet?

Účastníci webináře získají mimo jiné přístup k aktualizovanému kompletnímu tematickému plánu badatelských lekcí, který bude obsahovat několikrát otestované, revidované a funkční pracovní listy zaměřené na rozvíjení kompetencí historické gramotnosti. 

Základní informace

 • Cena 
  • 1.200 Kč včetně DPH za osobu (jsme plátci DPH), pro platbu z SK 52 Euro - v případě, že vám stačí osvědčení v elektronické podobě
  • 1.300 Kč včetně DPH za osobu (jsme plátci DPH), pro platbu z SK 56 Euro - v případě, že potřebujete poslat osvědčení v originále poštou
 • Termíny:   

pokud máte o toto téma zájem, napište nám na info@zivotnivzdelavani.cz, po vypsání termínu Vás budeme informovat

 • Místo: webinář (online kdekoliv přes internet - z domova či ze školy)
 • Lektor: Mgr. Jiří Karen
 • Webinář nemá akreditaci MŠMT, přesto obdržíte potvrzení o vaší účasti - podmínkou je účast na obou dvou částech webináře 
 • Pro koho je webinář určen:
  • učitelé 2. stupně ZŠ

  Co je to webinář a jaké jsou požadavky na hardware a software?

  Webinář je online seminář - způsob internetové komunikace a vzdělávání přes internet. Více informací naleznete zde. 

  Přihlašovací formulář

  Pokud máte o toto téma zájem, napište nám na info@zivotnivzdelavani.cz, po vypsání termínu Vás budeme informovat.

  Před vyplněním si prosím přečtěte naše Obchodní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů.

  Pokud nesouhlasíte s našimi Zásadami ochrany osobních údajů, nemůžeme vám naše služby poskytnout. Potřebujete-li více informací ke zpracování vašich osobních údajů, můžete nás kontaktovat na info@zivotnivzdelavani.cz.

  "Vyplněním registračního formuláře jste přihlášeni na webinář. Další informace Vám budou odeslány v nejbližších dnech. Pokud do několika dnů informace neobdržíte, kontaktujte nás na tel. +420 732 337 661."

  Máte-li jakékoli dotazy, kontaktujte nás prosím emailem na info@zivotnivzdelavani.cz.

  Mgr. Jiří Karen

  Vystudoval učitelství pro SŠ (kombinace FJ-HI) na Ostravské univerzitě, následně kulturní dramaturgii na Slezské univerzitě. V současné době je studentem doktorského studia didaktiky dějepisu na FF OU. Působí jako učitel dějepisu na základní škole.

  Odborně se zabývá didaktikou dějepisu, historickou gramotností, výzkumem učebnic.

  Působí v projektu Dějepis+ mimo jiné jako autor badatelských lekcí ke starším i moderním dějinám a jako regionální garant pro Moravskoslezský kraj. Spravuje učitelskou skupinu Starší dějiny moderně na sociálních sítích. Občasný publicista, člen platformy Učitelé za klima.

  Karen Jiří.jpg

   

  Reference k tomuto webináři

  "seminář byl přínosný. děkuji."
  účastník webináře

  "Určitě super. Probral jsem s lektorem to, co jsem potřeboval. Čas byl samozřejmě omezený, ale budu pokračovat v dalších setkáních."
  Martin Žemlička

  "Inspirace, vedeno dobře, cíl splněn"
  účastník webináře

  "Nejvíc oceňuji praktickou část, tedy sami vytvořit badatelskou otázku a cíl, popravdě i ty typy na možné prameny. Jsem tedy spokojená."
  účastník webináře

  "Zajímavý, přínostný"
  účastník webináře

  "Seminář byl zajímavý, dobře poslouží jako úvod do tématu badatelská výuka."
  účastník webináře

  "Zajímavé, inspirativní,návodné"
  účastník webináře

  "Děkuji za nový pohled, nové možnosti výuky dějepisu na ZŠ, inspiraci, návod na badatelskou výuku. Velmi přínosný webinář."
  účastník webináře

  "Seminář byl skvělý, ukázal jak krok za krokem vytvořit cíl hodiny/lekce."
  účastník webináře

  Inspirativní, podobný náhled - včetně utvrzení sama sebe, že nejsem úplně mimo, i když košaté didaktické formulace nejsou moje silná stránka.

  účastník webináře