Jak učit dějepis badatelsky? - AKREDITOVANÝ


Obsah webináře:

Jak rozvíjet u žáků historické myšlení, aby to přijali jako zábavnou hru na detektivní pátrání po minulosti? Jak pracovat s historickými fakty, když cílíme na zdánlivě “měkkou” kompetenci? A jak vlastně hodnotit výsledky žáků, když nechceme známkovat seznam faktů nazpaměť?

Dva devadesáti minutové bloky nabídnou účastníkům komplexní know-how ohledně vedení badatelské výuky dějepisu směřující ke kultivaci historické gramotnosti žáků v souladu s východisky připravované revizí RVP

V úvodu představím východiska badatelské výuky z hlediska didaktiky dějepisu, konkretizuji je na příkladech prověřených a testovaných lekcích vyvíjených v rámci projektu Dějepis+ a nabídnu učitelům repertoár nezbytných tipů, triků a postupů, které jsem si osvojil na základě tříleté výuky historické gramotnosti na základní škole. 

Důraz položím na největší výzvy konstruktivistické výuky dějepisu - kontextualizaci (faktografii) a efektivní hodnocení. Účastníci semináře získají přístup ke všem dostupným a funkčním lekcím v podobě návrhu tematického plánu pro šestý až devátý ročník a navíc další materiály a zdroje potřebné pro přípravy dějepisných hodin. 

Byli jste už na hodinovém webináři Starší dějiny badatelsky? Máte výhodu ☺ zmíněné tipy a triky nyní rozšiřujeme podrobněji (hlavně s důrazem na kontextualizaci).

Základní informace

 • Cena za obě dvě části akreditovaného webináře: 1.200 Kč včetně DPH za osobu (jsme plátci DPH), pro platbu z SK 48 Euro
 • Termíny:   
  • 27. 4. 2023 v čase 18:00 - 19:30 hodin - 1. část
  • 11. 5. 2023 v čase 18:00 - 19:30 hodin - 2. část
 • Místo: webinář (online kdekoliv přes internet - z domova či ze školy)
 • Lektor: Mgr. Jiří Karen
 • Webinář akreditaci MŠMT č. MSMT- 21197/2022-4-830, podmínkou získání osvědčení je účast na obou částech webináře.
 • Pro koho je webinář určen:
  • učitelé 2. stupně ZŠ

  Co je to webinář a jaké jsou požadavky na hardware a software?

  Webinář je online seminář - způsob internetové komunikace a vzdělávání přes internet. Více informací naleznete zde. 

  Přihlašovací formulář

  Na webinář se přihlásíte vyplněním níže přiloženého registračního formuláře.

  Před vyplněním si prosím přečtěte naše Obchodní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů.

  Pokud nesouhlasíte s našimi Zásadami ochrany osobních údajů, nemůžeme vám naše služby poskytnout. Potřebujete-li více informací ke zpracování vašich osobních údajů, můžete nás kontaktovat na info@zivotnivzdelavani.cz.

  "Vyplněním registračního formuláře jste přihlášeni na webinář. Další informace Vám budou odeslány v nejbližších dnech. Pokud do několika dnů informace neobdržíte, kontaktujte nás na tel. +420 732 337 661."

  Máte-li jakékoli dotazy, kontaktujte nás prosím emailem na info@zivotnivzdelavani.cz.

  Mgr. Jiří Karen

  Vystudoval učitelství pro SŠ (kombinace FJ-HI) na Ostravské univerzitě, následně kulturní dramaturgii na Slezské univerzitě. V současné době je studentem doktorského studia didaktiky dějepisu na FF OU. Působí jako učitel dějepisu na základní škole.

  Odborně se zabývá didaktikou dějepisu, historickou gramotností, výzkumem učebnic.

  Působí v projektu Dějepis+ mimo jiné jako autor badatelských lekcí ke starším i moderním dějinám a jako regionální garant pro Moravskoslezský kraj. Spravuje učitelskou skupinu Starší dějiny moderně na sociálních sítích. Občasný publicista, člen platformy Učitelé za klima.

  Karen Jiří.jpg

   

  Reference k tomuto webináři