Čtenářská gramotnost a práce s knihou v MŠ - webinář


Čtenářská gramotnost je oblast, která je naprosto zásadní pro rozvoj dětí v mnoha oblastech. Její budování je jeden ze základních stavebních kamenů rozvoje kompetencí k dalšímu učení a vzdělávání, ale dotýká se i oblasti duševní a sociální.

Obsah webináře:

Na semináři o budování předčtenářské gramotnosti v MŠ se zaměříme na techniky, jak děti vést přirozeně ke knihám již od malička, podíváme se, jak pomocí knih podpořit jazykový a emoční rozvoj, předmatematické představy a v neposlední řadě informační a digitální gramotnost.

Co se na webináři dozvíte?

 1. Čtenářská gramotnost, definice klíčových rozvojových témat, gramotnost v kontextu RVP PV (cíle, výstupy, rizika).

 2. Knihy v MŠ – vedení dětí k literatuře, možnosti školy, dostupné projekty, zařazení práce s knihou do denního režimu. Sociální a výchovná funkce pohádek.

 3. Knihy ve třídě i venku - konkrétní činnosti, hry a vzdělávací nabídka v předškolním vzdělávání. Literární a praktická inspirace k činnostem rozvíjejícím čtenářskou gramotnost v MŠ.

 4. Tipy na další inspirativní projekty, které lze využít, tipy na akce, výlety a externí spolupráci MŠ s dalšími spolky a organizacemi. Diskuze a sdílení zkušeností.

Webinář bude živý, interaktivní, čeká vás spousta tipů, ukázek, inspirace do praxe, ale i zajímavostí o knihách v sociálně-kulturním a historickém kontextu. Po jeho absolvování pro vás čtenářská gramotnost přestane být pojmem, ale prolne se přirozeně do činností v každodenním chodu vaší školky.

Základní informace

 • Cena za obě dvě části akreditovaného webináře: 1.200 Kč včetně DPH za osobu (jsme plátci DPH), pro platbu z SK 48 Euro
 • Termín:
  • 29. 9. 2022 v čase 18:00 - 19:30 hodin - 1. část
  • 11. 10. 2022 v čase 18:00 - 19:30 hodin - 2. část
 • Místo: webinář (online kdekoliv přes internet - z domova či ze školy)
 • Lektor: Ludmila Bakonyi Selingerová
 • Webinář akreditaci MŠMT č. MSMT-6292/2022-4-424, podmínkou získání osvědčení je účast na obou částech webináře.
  Akreditace je platná pro ČR.

 • Pro koho je webinář určen:
  • pro předškolní pedagogy a vychovatele/ky školních družin

  Co je to webinář a jaké jsou požadavky na hardware a software?

  Webinář je online seminář - způsob internetové komunikace a vzdělávání přes internet. Více informací naleznete zde. 


  Přihlašovací formulář

  Na webinář se přihlásíte vyplněním níže přiloženého registračního formuláře.

  Před vyplněním si prosím přečtěte naše Obchodní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů.

  Pokud nesouhlasíte s našimi Zásadami ochrany osobních údajů, nemůžeme vám naše služby poskytnout. Potřebujete-li více informací ke zpracování vašich osobních údajů, můžete nás kontaktovat na info@zivotnivzdelavani.cz.

  "Vyplněním registračního formuláře jste přihlášeni na webinář. Další informace Vám budou odeslány v nejbližších dnech. Pokud do několika dnů informace neobdržíte, kontaktujte nás na tel. +420 732 337 661."

  Máte-li jakékoli dotazy, kontaktujte nás prosím emailem na info@zivotnivzdelavani.cz.

  Ludmila Bakonyi Selingerová


  Jsem autorka 6 knih pro děti, předškolní pedagog, lektorka, metodička globálního rozvojového vzdělávání, divadelnice a maminka. Dlouhodobě se v pedagogice zajímám o zdravé životní návyky, efektivní komunikaci s rodiči, globální rozvojová témata, čtenářskou gramotnost a vliv pohádek na vývoj dětské osobnosti.

  Bakonyi.jpg

  Reference k tomuto webináři

  "Webinář byl velice obohacující a pohodový. Určitě využiji zmíněné knihy."
  účastník webináře

  "Seminář s paní Ludmilou byl jako vždy velice inspirativní a zajímavý. Je to pro mě již několikátý seminář s paní lektorkou a vždy se moc těším."
  účastník webináře

  "Skvělé!"
  účastník webináře

  "Seminář na toto téma se mi moc líbil, byl inspirující. Děkuji"
  účastník webináře

  "Stručně a přehledně zpracována velká spousta informací, k tomu velmi pozitivně naladěná lektorka, zkrátka úžasný podvečerní relaxačně vzdělávací program :-)"
  Jiřina